• pl

Noc Muzeów w pszczyńskim zamku

Już za kilka dni, 18 maja przypadać będzie doroczne święto muzealników – Międzynarodowy Dzień Muzeów. Organizatorzy Nocy Muzeów w pszczyńskim zamku przygotowując się do tego wydarzenia nie przypuszczali, że będzie ona celebrowana w tak niecodziennych warunkach i w zmienionej formule.

Zwyczajowo o 20.00 pszczyński zamek otworzy muzealne drzwi zapraszając do odbycia wizyty w Muzeum Zamkowym tym razem online i poddania się intymnemu nastrojowi Muzeum o wieczorowej porze. Czarowny klimat, gdzie półmrok komnat rozświetlają kandelabry, dopełni skrzypienie zabytkowej, drewnianej podłogi, chrzęst przekręcanego w drzwiach klucza i muzyka Georga Philippa Telemanna w wykonaniu Extempore Ensemble. Poprzez medium jakim są dawne instrumenty zanurzymy się w aurę dźwiękową czasów, gdy dzieła te powstawały. Zachęcamy aby zobaczyć, posłuchać nasze – MUZEUM NOCĄ.

Termin: sobota, 16.05.2020
Start: godz. 20.00
Gdzie: facebook


Ponadto Muzeum Zamkowe w Pszczynie uczestnicząc aktywnie w akcji "zostań w domu" udostępnia swoje zbiory na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. Codziennie przygotowywana jest kolejna dawka sztuki w tematycznych postach w mediach społecznościowych i na stronie internetowej. Można zobaczyć tam miejsca i obiekty zwykle niedostępne dla zwiedzających.
Strona internetowa: www.zamek-pszczyna.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/zamekpszczyna/
Instagram: www.instagram.com/muzeumzamkowepszczyna/

"Recepta na wiedzę" to nowe miejsce na muzealnej stronie internetowej, gdzie pracownicy Muzeum dzielą się swoimi tekstami, które traktują o codziennym życiu i zwyczajach dawnych mieszkańców Zamku, historii Muzeum, wystawach stałych i czasowych czy wybranych obiektach z bogatej kolekcji Muzeum.

"Zobacz moje Muzeum" jest propozycją spacerów po wystawach prezentowanych na kanale YouTube, na które zapraszają pracownicy różnych działów Muzeum Zamkowego, zachęcając do słuchania opowieści o miejscu, w którym pracują.

Wirtualne zwiedzanie unikatowych, pięknych wnętrz Zamku pszczyńskiego. Kształt bryły budynku nie zmienił się od XIX wieku, zaś we wnętrzach zachowało się około 80% oryginalnego wyposażenia z przełomu XIX i XX w.

Zapraszamy

dodane: 2020-05-15 14:56:09

Powrót: